Životní motto:
Snažit se vždycky dělat všechno tak, aby člověk pokud možno nikomu neublížil.
Co dělám v rozhlase:
Přes dvacet let jsem pracovala jako redaktorka zpravodajství, což znamenalo být neustále v pohybu, každý den poznávat nové lidi a zjišťovat aktuální informace. Teď se snažím tyto zkušenosti a kontakty zúročit při hledání zajímavých témat a hostů do vysílání.
Před rozhlasem:
Snažila jsem se být světu užitečná jako učitelka češtiny a dějepisu a do smrti si budu vážit všech dobrých kantorů. Je to totiž neskutečná dřina s výsledkem nejistým, který bohužel můžete ovlivnit jen částečně.
Co mě baví:
Čistě náhodou, přesně to, co dělám v práci. Chodit do divadla, na koncerty, do galerií a číst si. Také nepohrdnu výletem do přírody, ale nesmí hraničit se sportovním výkonem.
Kontakt: 726 46 5206
Všechny články
-
Ekolog Jan Moravec: Nejlepší způsob, jak pozemek ochránit, je ho koupit
Chránit zajímavá a cenná místa naší krajiny – to je cíl kampaně a současně veřejné sbírky s názvem Místo pro přírodu. Plány do budoucna přiblíží koordinátor Jan Moravec.
-
Ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser: Snažíme se dělat most mezi tradicí a tím novým
Národní divadlo Brno odstartuje oficiálně novou sezónu 7. září. Přinese celkem 18 premiér, ale také řadu drobnějších projektů, přednášek a výstav.
-
Čeští kardiologové spojili síly s Mayo Clinic. Naučí se využívat umělou inteligenci v diagnostice
Česká kardiologická společnost se dohodla na partnerství s odborníky z americké Mayo Clinic. Spolupráce bude probíhat v oblasti prevence, vzdělávání a klinickém výzkumu.
-
Jihomoravské hygieniky čeká snižování počtu územních pracovišť. Nejsou peníze, říká jejich šéf
Krajské hygienické stanice čekají těžké časy. Co považuje ředitel jihomoravské pobočky David Křivánek za největší problém hygieniků v současné době?
-
Máme ambice dělat rychlou vědu, plánuje ředitelka SYRI a rekapituluje první rok fungování institutu
Rok funguje Národní institut pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik. Cílem SYRI je nedělat vědu pro vědu, ale nabízet řešení pro konkrétní situace.
-
Socioložka Lucie Vidovićová: Stáří je pro lidi strašákem, raději o něm moc nemluví
Diskriminace kvůli vysokému věku je v české společnosti hlouběji zakořeněná než genderová nerovnost, myslí si socioložka Národního institutu SYRI a Masarykovy univerzity.
-
Vlků bude v Česku přibývat, musíme se tomu přizpůsobit, je přesvědčený Miroslav Kutal
Proč v některých oblastech vlci opakovaně napadají chovatelům stáda a jinde je soužití lidí a šelem bez problémů? To je jedna z otázek, které si klade mezinárodní projekt.
-
Klíčovými hráči v boji s klimatickou změnou jsou vlastníci půdy. Vědci se zaměří na jejich osvětu
Vědci z několika univerzit v Česku zkoumají, jak se obce připravují na klimatickou změnu. K vyšší odolnosti venkova chtějí přispět působením na vlastníky zemědělské půdy.
-
Libuše Nivnická: Knihovny dnes musí být především místem setkávání a sdílení zážitků
Březen jako měsíc knihy se slaví od roku 1955. „Není to jenom o čtení knih, ale také o mezilidském setkávání,“ říká ředitelka Knihovny Jiřího Mahena v Brně.
-
Letošní zima byla šestá nejteplejší za 250 let. Do budoucna nebude lépe, předpovídá klimatolog
„Musíme si zvykat, že zimy budou kratší a teplejší a v létě nás budou trápit vlny veder,“ tvrdí to klimatolog a koordinátor projektu Intersucho Miroslav Trnka.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »