Co mě přivedlo do rozhlasu? Paradoxně knížky.
Můj oblíbený rozhlasový pořad/podcast: Čelisti na Radiu Wave. Příležitostně si poslechnu Vinohradskou 12, Akcent nebo Vizitku. Bavila mě podcastová série Umění pobouřit na Vltavě. A od začátku jsem u Brněnské jedenáctky, to je srdcovka.
Kým jsem mimo rozhlas: Náročnou mileniálkou.
Koho/co ráda poslouchám: V každé dekádě si něco najdu. Ve sluchátkách mi může hrát Frank Sinatra, Fleetwood Mac, Joni Mitchell, Carpenters, Beatles, Simon a Garfunkel, ABBA, Oasis, Sigur Rós, Killers, Franz Ferdinand, Glass Animals, Harry Styles, Taylor Swift nebo Djo. Taky instrumentálky či soundtracky z filmů. A naživo? Tata Bojs!
Kde to mám ráda: V Brně se ráda projdu Tyršovým sadem, strmými cestami Wilsonova lesa nebo ulicemi okolo Veveří. Mimo Brno je to pak rodná brána Vysočiny – Klucanina, Květnice nebo louky a lesy okolo Pasníku.
Kam bych se chtěla podívat: Všechny prsty na rukou a nohou by mi na to nestačily, těch měst a míst je spousta. Tak třeba Isle of Skye, Lake District, Big Sur. Architektonické skvosty jako La Muralla Roja, Fallingwater nebo některé z Case Study houses. Znovu New York, Kodaň, Londýn.
Umím: Naplánovat dovolenou a rychle se rozčílit.
Vadí mi: Když si lidi nesundávají v šalině batoh a ruší v kině. Když nemají úctu k veřejnému prostoru a přírodě. Vadí mi otravný hmyz, hlavně komáři.
Sbírám: Pěkné plechovky od piva a papírové suvenýry z cest.
Všechny články
-
Lesní zvěř ve městě? Při setkání zachovejte klid a nechte zvířeti prostor k úniku, radí lesník
„Pro zvěř je ve městě hlavním lákadlem potrava. Je snadno dostupná, takže se jedná o zdroje, kterým některé druhy nemohou odolat,“ říká lesník Jakub Drimaj.
-
Modelkou v každém věku. Velikostní tabulky u nás neexistují, směje se Libuše Buchtová
„Občas mám pocit, že se mnou to oblečení komunikuje – sako na mě volá: ‚Libuško, prosím ustřihni ty klopy!‘,“ říká s úsměvem Libuše Buchtová.
-
Příběh třebíčského Kohnova mlýna: V mlýně zabíjeli, prodej lidského masa zůstal neprokázaný
V roce 1919 zmizeli truhlář Matouš a hodinář Bartoloměj Poličtí. I když prý byli sourozenci trošku podivínští, nikdo nevěřil, že by jen tak odešli.
-
Stoletá Františka Poláčková: Pro mě bylo důležité zatnout zuby a nelitovat. A myslet na to, co bude
„Oslava? Řeknu to otevřeně – nejvíc si užiju, když půjdu do kostela a poděkuji Panně Marii za všecky ty roky,“ říká s úsměvem Františka Poláčková.
-
Odkaz Arnošta Lustiga. Literární soutěž Mladí humanisté propojila studenty z Brna a Rakouska
Moravská zemská knihovna zažila slavnostní otevření knihovny Arnošta Lustiga, vernisáž výstavy a vyhlášení výsledků mezinárodní literární soutěže Mladí humanisté.
-
Zpívání ve společenství je radost, dodává nám energii, shodují se ženy ze Slováckého krúžku v Brně
Slovácký krúžek v Brně není už jen o původním propojení lidí ze Slovácka, které osud zavál do Brna. Jeho členové pravidelně vystupují a pořádají folklorní setkání.
-
Trosky bývalé Mototechny pohřbily dělníky. V sutinách domu na náměstí Svobody zemřelo pět lidí
Psal se 22. říjen 1997, Česká republika se tehdy vzpamatovávala z katastrofálních povodní, takže tragédie zůstala trošku v jejich stínu.
-
Brno jsou naše Stínadla. Vodíme lidi na místa, která je připomínají, říká tvůrce pátrací hry
Víte, že se v Brně dá zažít atmosféra foglarovských Stínadel? A to díky pátrací hře Stínadelské šestnáctero. Detaily prozradí v reportáži Jiří Kalina.
-
Objel všechny větrné mlýny v republice. Na návštěvě u Jana Doubka v Kořenci na Blanensku
Spolek Větrné mlýny při Technickém muzeu v Brně založil Jan Doubek: „Naplňuje mě to, je to můj koníček a celý život tím žiju,“ říká.
-
Trojnásobná vražda pro čtyři koruny. Ta se stala v roce 1927 na zámku v Náměšti nad Oslavou
Dobové údaje si všímají netradičního momentu. Když četníci přivezli služební psy, jeden z nich ani nedostal pachový vzorek, a skočil na přítomného Gustava Vojtěcha.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »