Miloš Šenkýř

editor a moderátor

Podílím se na přípravě pořadů Co vy na to?, Rendez-vous a Den na Moravě.

03494680.jpeg

Životní motto:
Na závěr dopisů a SMS často píšu: "(S)mějte se!" Snažím se mít a smát nejen sám, ale zejména o to, aby se měli a smáli všichni kolem. Úsměv je lék, kdo ho má, má obvykle i štěstí, zdraví, pohodu a báječné lidi kolem.

Co dělám v rozhlase:
Ze všech sil se snažím pomoci kolegům, aby k posluchačům dorazily potřebné informace nejen včas, ale také maximálně ověřené a zajímavě zpracované.

Před rozhlasem:
Před tím brněnským se otevírá krásné centrum Brna. Ano, dotaz určitě nezněl na to, co je před naší krásnou rozhlasovou budovou - ale i ta je vlastně pojítkem k mému předchozích působišti v dnes už neexistující moravské redakci Lidových novin. Sídlila v podobně krásné budově na rohu České a Veselé ulice. Předtím v brněnské Rovnosti to byl "obyčejný" dům, ale také ten mi pomáhal k neobyčejným zážitkům. Což nepřímo naznačuje, že jsem vlastně v rozhlase nováček - ale ani to psaní se snažím nenechat úplně stranou. Sem tam nějaký text, navíc teď s historičkou Milenou Flodrovou tvoříme jednu netradiční knihu.

Co mě baví:
Zajímaví lidé (jimiž je i spousta mých kolegů a pochopitelně přátel). A když se ti lidé nějak propojí s mými oblíbenými památkami (zdravím všechny přátele na hradech, zámcích a dalších památkách), potápěním, cestováním, kulturou, Moravou a Brnem, tak je to bonus navíc. Krom toho ještě působím například v řídicím výboru Syndikátu novinářů ČR a občas také (snad) zužitkovávám své znalosti a zkušenosti vzděláváním studentů na vysokých školách - což, světe div se, také patří mezi věci, které mne baví.

Všechny články

Stránky