Trápí vás nachlazení, bolavé zuby nebo revma? Zkuste černý bez, nabádá bylinkářka Kocourková

8. květen 2024

Některé prameny říkají, že černý bez  je lék na 99 nemocí. V lidovém léčitelství ho doporučují na horečnatá onemocnění z nachlazení. Mírného protizánětlivého působení se využívá při zánětech v ústní dutině a horních dýchacích cestách. Nálev z něj má také mírný močopudný účinek.

Tepelně zpracovaná šťáva nebo zavařenina z plodů slouží v lidovém léčitelství k mírnění revmatických bolestí, bolestí nervového původu i jako projímadlo.

Všechny tyto schopnosti černého bezu způsobují látky v něm obsažené. Květy obsahují flavonoidy, dále například kyselinu kávovou a chlorogenovou. V malé míře pak také slizy a třísloviny. V plodech bezu černého najdeme také vitaminy, ovocné kyseliny, cukr a pektin.

Jako všechny byliny je ale i bez černý třeba používat obezřetně. Látky v čerstvých plodech mohou při požití většího množství zapříčinit otravu, která se projeví zvracením, průjmem a celkovou slabostí.

Dá se z černého bezu připravit produkt, který nejen léčí, ale i chutná? A lze ho i pěstovat? Na tyto i otátky odpovídá v poradně Apetýtu bylinkářka Blanka Kocourková. Poslechněte si rozhovor!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.