O tom, jak se animovaly filmy v době, kdy se barvy míchaly na koleni a stříhalo se ručně, s filmovým historikem Pavlem Skopalem

Filmový historik Pavel Skopal o Zlínských filmových ateliérech a knize Lidé – práce – animace
Světy animovaného filmu na ateliérech ve Zlíně na Kudlově přibližuje knížka Lidé – práce – animace Pavla Skopala. A právě on byl hostem Českého rozhlasu Zlín, aby tuto knížku přiblížil.
Kouzelné kreslené světy – ale taky dřina, přátelství a rivalita. Zlínské filmové ateliéry ukrývají příběhy, které dosud nikdo nevyprávěl, a teď je světu odhaluje kniha Lidé – práce – animace.
Právě o té přišel do studia Českého rozhlasu Zlín povyprávět její spoluautor Pavel Skopal. Poslechněte si rozhovor, který moderuje Jarka Barboříková.
Související
-
Hermína Týrlová: Já jsem si ověřila, že mi děti rozumí, v tom, když jsem už jako malá psala básničky
11. prosince 2020 uplynulo 120 let od narození české scenáristky, režisérky a animátorky, jejíž tvorba je spojena s Filmovým studiem ve Zlíně, Hermíny Týrlové.
-
Od Baťových propagačních snímků k filmovým klasikám: Příběh zlínských ateliérů
Tvořily v nich takové osobnosti, jakými byly Hermína Týrlová, Karel Zeman nebo Elmar Klos. Zlínské filmové ateliéry patří k městu už od počátku 20. století
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.