Životní motto:
Miluj, jako by tě nikdo nikdy nezranil. Pracuj, jako bys nepotřeboval peníze. Tancuj, jako by se nikdo nedíval. Zpívej, jako by tě nikdo neposlouchal. Žij, jako bys žil v ráji!
Před rozhlasem:
Původně jsem vystudovala herectví, po několika letech a mnoha televizních i divadelních inscenacích jsem už nastálo - před pár desítkami let - zakotvila za mikrofonem, postupně ve dvou soukromých rádiích. V současnosti také učím lidi (nejen) mluvit v rámci mediálních tréninků, workshopů komunikace a dalších soft skills, vedu semináře a individuální konzultace osobnostního rozvoje.
Co mě baví:
Povídání s lidmi ve všech podobách, příběhy, hledání cesty, která vede k tomu, jak se mít líp. Taky miluju plavání, hlavně v čistých řekách a moc ráda zpívám, v poslední době občas i veřejně s kapelou.
Všechny články
-
Na vlastní knížku vám stačí jehla a nit. Já je dělám pro radost sobě i čtenářům, přiznává spisovatel
Říká se, že pokud by zmizely včely, lidstvo prý dlouho nepřežije. Své o tom ví i spisovatel, ilustrátor, knihař a včelař Miroslav Urban, který pochází ze včelařské rodiny.
-
Největší radost mám z dobře odvedené práce, říká horňácká švadlena a vyšívačka Marie Vachunová
Jehlou se umí ohánět jako málokdo a její krojové výšivky jsou výjimečné. Výrobě horňáckého kroje se Marie Vachunová z Velké nad Veličkou věnuje už mnoho let.
-
Z rezavé lampy vznikla pod rukama muzikologa Tomáše Jaroška zvonkohra, dnes vyrábí i háčkové harfy
Hudební nástroj, na který si může zahrát i ten, kdo není muzikant? To je háčková harfa nebo samohrající kalimba. Tomáš Jarošek takové nástroje s láskou vyrábí.
-
Aby kritika nepřesáhla pozitivní ohlasy. Na Jošta jsem hrdý a Brnu vděčný, přiznává Jaroslav Róna
Jaroslav Róna je jedním ze zakladatelů umělecké skupiny Tvrdohlaví, malíř a sochař. „Jsem nejšťastnější, když socha ožije, když se u ní lidé scházejí, když vzbuzuje emoce.“
-
Ředitelka neziskovky Most ProTibet: Tibeťané mají rádi český národ kvůli vztahu Havla a Dalajlámy
Nezisková organizace Most ProTibet pomáhá už dvacet let. Podporuje vzdělání dětí, zlepšování životních podmínek a zachování kultury a tradic Tibetu.
-
Petra Badinová tvoří u řeky Jihlavy nedaleko Ivančic. Je to romantické místo, rozplývá se básnířka
„Říkají mi víla od splavu. Jsem třeba na verandě u chaty a slyším, jak babička říká vnoučkovi, že tady bydlí ta víla,“ říká s úsměvem Petra Badinová.
-
Zasadit strom by si měl vyzkoušet každý. A pak se o něj také starat, myslí si krajinná inženýrka
Miroslava Floriánová se podílí na iniciativě Sázíme budoucnost, v minulosti také na programu Zdravé stromy pro zítřek nebo akci Stromy svobody.
-
Nechte fungovat oči i v šeru, aby si odpočinuly, radí lektorka oční jógy Martina Bajerová
„Dívat se v přírodě, do dálky, používat periferní vidění, to našim očím prospívá, ale neděláme to,“ říká Martina Bajerová, certifikovaná lektorka oční jógy.
-
‚Donutila mě manželka‘ i ‚říkala mi kamarádka‘. Důvody ke studiu na univerzitě třetího věku se různí
„Přijde mi důležitá ta společenská role, kdy dochází na univerzitě k potkávání,“ říká Svatava Kalná, vedoucí Oddělení celoživotního vzdělávání na Masarykově univerzitě.
-
Nejdůležitější pro uvědomění je volný prostor mezi otázkou a odpovědí, tvrdí koučka Hana Vykoupilová
Hana Vykoupilová považuje koučink za jednu z nejúčinnějších metod pro nalezení vlastních trvale udržitelných cest, a to v jakékoli oblasti. Je autorkou knihy Kapesní kouč.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »