Vinařův rok: jak vzniká dobré víno měsíc po měsíci

14. prosinec 2018
Vesele i Vážně o Víkendu

Nejnovější díly seriálu Vinařův rok najdete pohromadě právě tady.

Všechny epizody

Celých dvanáct měsíců můžete nahlížet pod ruce těm, kdo vyrábí nápoj, bez něhož by Morava nebyla Moravou. Projekt Vinařův rok bude po celý rok přibližovat práci vinařů i dalších profesí, které s výrobou vína souvisejí.

Posluchači se v reportážích dozví, jak se sází nová vinice, projedou se traktorem, zastaví se u bednáře a opraví sudy, v nichž zrají vína. Navštíví vinobraní a zjistí, jak poznat kvalitní víno.

Průvodcem vinařovým rokem je Jan Stávek z Němčiček na Břeclavsku. Není to náhodou. Jeho rodinná firma vyhrála v lednu titul Vinařství roku 2017.

Posluchači jej ve vysílání Českého rozhlasu Brno uslyší každý lichý pátek v půl třetí odpoledne. V sudé týdny bude stejný čas patřit dalšímu seriálu.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.