Jako ježek v kleci – takové bylo dostat mixážní pult zpátky do rozhlasu, popisují autoři expozice
V brněnské rozhlasové budově je bankovní trezor a v jeho útrobách bude od září k vidění mimořádná výstava. Stovka exponátů má za sebou svůj příběh. Třeba takový mixážní pult, který sloužil téměř 30 let v plném provozu a díky péči techniků vydržel tak dlouho. „To stěhování zpátky do rozhlasu mi připadlo náročnější než do Muzea Tesla. Už tehdy to byla ‚čtyřchlapová‘ záležitost,“ vzpomíná znalec rozhlasové techniky Pavel Boudný. Co dalšího bude k vidění? Poslechněte si rozhovor!
Související
-
Bývalý bankovní trezor skrývá rozhlasové poklady. Rovnou stovku jich ukáže v unikátní expozici
U příležitosti sta let od zahájení vysílání rozhlasu na Moravě uvidí zájemci unikáty, které jsou s touto institucí spojeny. Přijďte si prohlédnout rozhlasových 100 pokladů.
-
Rozhlasová kniha dostala hantecovou podobu. Poslechněte si 100+24 haluzí, šlompáren a bizárů
Když dílo o výjimečnostech Brna, proč by nemělo mít i hantecovou podobu? Úkol si před sebe postavil moderátor a znalec brněnské mluvy Borek Kapitančik.
-
Znalec rozhlasové techniky Pavel Boudný: Znáte krásnější princeznu, než tu z rozhlasu?
Chtěl bych být u toho, když se poprvé vysílalo, svěřil se Pavel Boudný, jeden z největších moravských znalců rozhlasové techniky a její historie.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.