Rychlé tóny bluegrassu mi učarovaly – tehdy jsem se rozhodl, že budu muzikantem, vzpomíná Radim Zenkl
„Během vysokoškolských studií přece jenom láska k hudbě převážila, takže té jsem se potom věnoval nejvíc a tak už to zůstalo. Vybral jsem si ji, protože mi byla nejblíž srdci – komunikace s lidmi, hrát druhým, inspirovat se. Ten lidský faktor pro mě byl hodně silný,“ popisuje multiinstrumentalista a vynálezce speciální mandolínové techniky Radim Zenkl. V Apetýtu vzpomene na spolupráci s Waldemarem Matuškou, kapelou Buty, Jiřím Stivínem a dalšími hudebníky.
Související
-
Na mandolínu hraje přes 40 let – a dobyl s ní i americká pódia. Kytaristů byla spousta, dodává Zenkl
Radim Zenkl dobyl s mandolínou americká koncertní pódia a vytvořil svůj speciální „Zenkl styl“. V Apetýtu představí hru na tento nástroj i své nejnovější album.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.