Zahraniční štáby chtějí zámky, ty české neopravené budovy, přibližuje vedoucí filmové kanceláře
Filmová kancelář Brno vznikla v roce 2017 s potřebou vytvářet kulturní hodnotu. „Snažíme se přilákat velké produkce, které mají renomé, a zároveň dát prostor i menším projektům (studentské nebo krátké filmy),“ říká vedoucí kanceláře Ivana Košuličová. „Zahraniční štáby chtějí zámky, ty české naopak hledají staré nezrekonstruované budovy z 50. až 90. let,“ dodává. Jakým způsobem funguje podpora filmařů na jihu Moravy? Na natáčení kterého filmu sama ráda vzpomíná?
Související
-
Na jihu Moravy vzniknou nové seriály o spisovatelce Monyové a podle románu Kateřiny Tučkové
Sedmnáct nových seriálů, filmů nebo dokumentů získalo podporu z Jihomoravského nadačního filmového fondu. Ten mezi štáby rozdělil 18 milionů korun.
-
Aristokratka láká víc než zámek, proto raději neprovázím, směje se píšící kastelán Evžen Boček
Kastelán a spisovatel Evžen Boček přirovnává psaní knih o aristokratce k háčkování. „Bral jsem to jako relax,“ svěřil se v Blízkých setkáních.
-
Speciál Brněnské jedenáctky: Dcera národa i OnlyFans. Co v Brně předvede letošní Serial Killer?
Filmy mají své Vary, seriály mají své Brno. Vrací se festival Serial Killer, přehlídka seriálů zaměřená na tvorbu střední a východní Evropy. A o ní je speciální díl B11.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.