Kuskus s borůvkami

V Babských radách jsme se věnovali borůvkám a tomu, jak jsou užitečné. Připomeneme, že borůvky podporují střevní sliznici, dezinfikují, obsahují antioxidanty, zastavují průjem a bojují proti plynatosti.

Afty v ústech se začnou hojit, když sníte hrst čerstvých nebo kompotovaných borůvek. Pro malé děti je vhodné sušené plody borůvek rozvařit na řídkou kaši a dávat po lžičkách. Borůvky snižují hladinu krevního cukru.

Budete potřebovat:

 • 250 ml jablečné šťávy
 • 125 ml kuskusu
 • 125 ml borůvek
 • 1 vanilkový cukr

Postup:

 1. Jablečnou šťávu s cukrem a kuskusem smíchejte v rendlíku a přiveďte k varu za stálého míchání, dokud se nevypaří veškerá tekutina.
 2. Potom stáhněte z plotny a opatrně vmíchejte borůvky.
 3. Můžete hned jíst teplé, nebo kuskus dejte do misky a nechte 2 hodiny chladit.
 4. Ozdobte zmrzlinou a šlehačkou a máte originální dezert.

Související

 • Letní tvarohové knedlíčky

  Česká kuchyně nabízí nejrůznější typy knedlíků, letní variantou jsou sladké plněné nebo polévané ovocem. První psaný recept na českém území pochází ze 17. století.

 • Cheesecake s melounovým přelivem

  Cheesecake je lehký dort, který je během chvilky připravený a hosté jej milují. Připravte si jeho lahodnou variantu s melounovým přelivem!

 • Ananasovo-kokosová kaše

  Snídaně je nejdůležitější jídlo dne, říkávaly už naše babičky říkaly. Stejně jako ostatní jídla by měla být i snídaně vyvážená, barevná a pestrá.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová