Chutney ze zelených rajčat

Recept od Blanky Kovandové, který jste mohli slyšet v Apetýtu ve čtvrtek 25. října.

Potřebujeme:
1 kg zelených rajčat, 1 velká cibule, 6 stroužků česneku, 1 polévková lžíce soli, 1 kávová lžička kari, 1 kávová lžička mletého zázvoru, ½ kávové lžičky pálivé papriky, 1 hrnek cukru krupice, 1 hrnek octa a 3 polévkové lžíce opraných rozinek

Postup:
Rajčata oloupeme a rozemeleme na masovém strojku zároveň s cibulí a česnekem. Pomleté suroviny posypeme solí, kari, zázvorem a paprikou. Do zahuštěné masy přidáme cukr, ocet a rozinky a vše vaříme asi 15 minut.

Mezitím připravíme menší sklenice, nahřejeme je a ještě horké čatní do nich nalijeme, ihned uzavřeme víčkem.

Chatni, chutney, čatní nebo čatný - je krémovitá omáčka zvýrazňující chuť pokrmu nebo slouží jako dochucovací doplněk. Podává se především k masu a většinou stačí lžička nebo dvě. Bývá přirovnáváno k salse z latinsko-americké kuchyně, nebo ke kořeněným omáčkám z evropské kuchyně. Původem jsou z Indie, kde bylo vyráběno z různého čerstvého ovoce a koření. Během koloniálního období je Britové přivezli domů a odtamtud se jeho obliba rozšířila do ostatních britských kolonií a dnes je v oblibě světově. Je vhodné ke studenému masu, k rybě a drůbeži, grilovanému masu, k sýrům apod. Původní bylo připravováno ze surovin jako je mango, kokosový ořech aj., ale potom jakmile se rozšířilo a začalo se vyrábět z různého dostupného ovoce a zeleniny v dané zemi, včetně zelených rajčat. Zelená nedozrálá rajčata obsahují některá zdraví ohrožující látky, zejména "solanin". Proto se nedoporučuje konzumovat je samotná natož a ve velkém množství. Už 25 mg solaninu může způsobit nepříjemnosti – přibližně tolik je v jednom nezralém rajčeti. Kdo se bez nich neobejde, měl by vědět, jak s nimi zacházet. Několik lžic cukru může v zavařeninách ze zelených rajčat redukovat obsah solaninu na nezávadné množství. Kvašení zase sníží množství solaninu v mléčně kyselých naložených rajčatech. Přesto se nedoporučuje jíst více než 100 gramů těchto výrobků.

autor: Blanka Kovandová

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...