Boleradický králík na zelenině

Recept na králíka na zelenině od Marie Klimešové z Boleradic, zazněl v pondělí 31. března.

Suroviny:
1 králík, 1 velká cibule, 2 papriky, 3 rajčata, 1 menší pórek, 2 až 4 stroužky česneku, sůl, 1 lžíce provensálského koření, 1 lžíce drceného kmínu, lžička mleté sladké papriky, špetka pepře, lžíce hladké mouky, olej

Postup:
Na oleji zpěníme na kostičky nakrájenou cibuli. Osoleného a naporcovaného králíka vložíme na cibulku, posypeme provensálským kořením, kmínem, paprikou a pepřem. Mírně podlijeme vodou a přikryjeme pokličkou.

Na proužky nakrájíme papriky, rajčata, pórek a na plátky česnek. Vše přidáme k masu a ještě malinko podlijeme vodou (zelenina pustí šťávu) a dusíme asi 1 hodinu.

Jakmile je maso měkké, rozmícháme ve vodě lžíci hladké mouky a zahustíme. Nakonec můžeme ještě dosolit a krátce povaříme. Podáváme se šťouchaným bramborem. Stejným postupem se dá připravit i výborné kuře.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...