To, že je někdo třeba na vozíčku, ještě neznamená, že nemůže lyžovat, říká Karel Vondráček z Monoski

16. leden 2020

MONOSKI Zlín umožňuje dětem i dospělým s nejrůznějšími postiženími aktivní prožívání volného času v přírodě. Karel Vondráček z tohoto uskupení byl hostem Apetýtu.

Víte, kdo je to vozmen, jak se projet na bugyně, tažené psím spřežením, nebo si zvýšit adrenalin plachtěním na pozemní plachetnici? To vše prozradil v pořadu Apetýt Karel Vondráček z neformálního seskupení MONOSKI Zlín, které už několik let vytváří podmínky pro aktivní prožívání volného času dětí i dospělých s širokým spektrem postižení.

MONOSKI Zlín je neformální seskupení aktivních lidí, nadšenců, rodičů, jež už několik let vytváří podmínky pro aktivní prožívání volného času dětí i dospělých s širokým spektrem postižení. Veškeré činnosti jsou zacílené na celoroční aktivní pobyt v přírodě a dostupné komukoliv, kdo o ně projeví zájem se zaměřením na osoby s omezenou hybností např. po úraze dále rozštěpem páteře i se speciálními výchovnými potřebami (dětskou mozkovou obrnou, poruchou autistického spektra, mentálním postižením a další).

MONOSKI Zlín umožňuje postiženým aktivní trávení volného času po celý rok
MONOSKI Zlín umožňuje postiženým aktivní trávení volného času po celý rok
MONOSKI Zlín umožňuje postiženým aktivní trávení volného času po celý rok
autor: Andrea Kratinová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.