To, že je někdo třeba na vozíčku, ještě neznamená, že nemůže lyžovat, říká Karel Vondráček z Monoski

16. leden 2020

MONOSKI Zlín umožňuje dětem i dospělým s nejrůznějšími postiženími aktivní prožívání volného času v přírodě. Karel Vondráček z tohoto uskupení byl hostem Apetýtu.

Víte, kdo je to vozmen, jak se projet na bugyně, tažené psím spřežením, nebo si zvýšit adrenalin plachtěním na pozemní plachetnici? To vše prozradil v pořadu Apetýt Karel Vondráček z neformálního seskupení MONOSKI Zlín, které už několik let vytváří podmínky pro aktivní prožívání volného času dětí i dospělých s širokým spektrem postižení.

MONOSKI Zlín je neformální seskupení aktivních lidí, nadšenců, rodičů, jež už několik let vytváří podmínky pro aktivní prožívání volného času dětí i dospělých s širokým spektrem postižení. Veškeré činnosti jsou zacílené na celoroční aktivní pobyt v přírodě a dostupné komukoliv, kdo o ně projeví zájem se zaměřením na osoby s omezenou hybností např. po úraze dále rozštěpem páteře i se speciálními výchovnými potřebami (dětskou mozkovou obrnou, poruchou autistického spektra, mentálním postižením a další).

MONOSKI Zlín umožňuje postiženým aktivní trávení volného času po celý rok
MONOSKI Zlín umožňuje postiženým aktivní trávení volného času po celý rok
MONOSKI Zlín umožňuje postiženým aktivní trávení volného času po celý rok
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...