Dobré projekty nejsou jen o penězích nebo velikosti, ale o nápadu, shodují se zakladatelé studia VISUALOVE
Rozsvítili půdu zrekonstruovaného kostela sv. Jakuba v Brně a ve vodojemech na Žlutém kopci chystají světelnou podívanou pro festival Prototyp. VISUALOVE a jejich tým nouzi o práci rozhodně nemají. „Moderní technologie chceme využívat kreativně. Ale i se starými se dá udělat skvělá věc nebo zážitek,“ shodují se Michal Okleštěk a Jan Machát. „Na EXPO v Dubaji jsme si uvědomili, že to není o penězích, ale o nápadu.“ Jak funguje digitální graffiti? A jak osvítit objekt temně?
Související
-
Jaké světlo má být doma a jaké ve městě? Studio Visualove si umí posvítit na vše
Na Vánoce má být světlo spíše teplé. Na plese nemá být do modra. Večer tlumené. Architekty Jana Macháta a Michala Oklešťka světlo fascinuje – umí udělat i polární záři.
-
Kde je světlo, tam je i bezpečno? Nemusí to tak být, myslí si vědec, který nechal zhasnout Brno
Na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně vede Petr Baxant projekt, který se zabývá mapováním světelného smogu.
-
Světelní kouzelníci VISUALOVE: Koníček se vyvinul v práci, která nás baví
Fascinuje je světlo a právě s ním dokážou doslova zázraky. K realizacím skupiny VISUALOVE patří například svítící planety u brněnské hvězdárny na Kraví hoře.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.