Pojďte s námi na čtyři piva, zve seriál ranního vysílání

V hlavní roli miniseriálu je pan lahodný, který už léta neztrácí charisma a dokáže lehce poplést hlavy.

O pivu si od pondělí do čtvrtka povídali váš ranní průvodce Pavel Kašpar s Lukášem Provazníkem, spolumajitelem Ochutnávkové pivnice.

Dokázali byste odpovědět na zdánlivě jednoduchou otázku, z jakých surovin se pivo vaří? Tušíte, jak moc je pivo kalorické nebo jestli je pro člověka zdravé?

V našem miniseriálu vás vezmeme na výlet do historie, prozradíme, jaké druhy piv můžete dnes běžně v hospodách najít, a vyvrátíme některé pivní mýty.

Víte, odkud pochází zelené pivo a co jsou to pivní limonády? Dali jste si někdy šnyt? Přidáme i několik praktických rad, třeba, jak vypadá dobře natočené pivo a jakou by mělo mít teplotu.

Pavel Kašpar a jeho průvodce pivním světem Lukáš Provazník.

Pivní miniseriál uslyšíte v premiéře na vlnách ČRo Brno od pondělí 16. dubna do čtvrtku 19. dubna, ráno deset minut před devátou. Reprízu vám pak nabídneme ve stejné dny ve tři hodiny odpoledne. Těšte se! A komu pivo v rádiu uteče, můžete zabořit nos i uši do pěny právě v tomto článku.

autor: Pavel Kašpar
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...