Farářův rok: Nahlédněte do zákulisí práce duchovního

28. prosinec 2018
Vesele i Vážně o Víkendu

Jak plyne rok při práci faráře? Jak faráři žijí, jak se připravují na velké svátky i drobné rodinné obřady? Co všechno jejich práce zahrnuje a jak je jejich okolí vnímá?

Všechny tyto otázky plánuje zodpovědět nový seriál Českého rozhlasu Brno nazvaný Farářův rok. V pátečním odpoledním vysílání jej budou posluchači slýchat v půl třetí každý sudý týden. Týdny liché ve stejný čas patří seriálu Vinařův rok.

Průvodcem životem duchovního se stal římskokatolický kněz Jan Hanák, který působí ve farnosti Bohdalice- Pavlovice na Vyškovsku. Kromě Bohdalic má na starosti také Kučerov a Rostěnice.

„Chtěla jsem najít někoho, kdo si mě lidově pustí trošku víc k tělu. Kdo dovolí natáčení na místech, kde by to možná mohl být problém. Někoho, kdo je ve své farnosti aktivní, je součástí celé té komunity a zároveň se ukáže jako člověk, který řeší běžné starosti,“ vysvětluje svou volbu autorka seriálu Štěpánka Kadlečková.

Honza Hanák navíc svým podmanivým hlasem dokáže velmi poutavě vyprávět nejen o víře. Seriál tak přinese vyprávění zajímavé i pro ty, kdo věřící nejsou.

autoři: Štěpánka Kadlečková , ska
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

3 x Hurvínkovy příhody

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka