Podzimem úroda nekončí. Zasaďte si na zahradě mangold, polníček nebo ředkvičky
Podzimem zdaleka nekončí čas úrody, na zahrádce můžete ještě vysévat polníček (celým názvem kozlíček polní), který je plný vitamínů a dodá zeleň vašim přílohám.
V babím létě se bude dařit salátům, špenátu i kapustě. Vynechat nemůžeme odolný mangold, který chutí připomíná špenát, má však mnohem větší červeno zelené listy. Ty můžete použít i k zabalení bochánků z mletého masa. Při zpracování vařte tuhé stvoly déle než listy.
Podzim nevadí ani ředkvičkám, štiplavé šťavnaté zelenině, která rychle roste. Skvělé jsou v pomazánce, naložená do kyselého nálevu i zprudka opečené na pánvičce. Jako osvědčený zdroj vitamínu C se na podzim budou hodit!
Související
-
Kořenová zelenina přirůstá nejvíc v říjnu. Neochuďte se předčasnou sklizní
Kořenová zelenina jako mrkev, pastiňák, petržel a celer patří ještě v říjnu do země. Podle zahradníka Františka Hlubockého totiž přirůstá nejvíc právě v říjnu.
-
Podzim je důležitá doba pro ošetření trávníků. Posekat, ale ne moc nakrátko, prohrabat a provzdušnit
V tomto ročním období nás čekají na zahradě podzimní práce. A na zimu se také připravují pokojové rostliny. Naším hostem je zkušený zahradní rádce František Hlubocký.
-
Objevil se ve vašem obchodě mangold nebo pak choi? Sáhněte po něm
Na půli cesty mezi špenátem a řepou je chuť mangoldu. Hlíza jedlá není, ale listy můžeme vařit nebo přidat čerstvé do salátu. Řapíky zpracováváme jako chřest či brokolici.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka