Zapečené vepřové se dvěma sýry
Recept z Apetýtu s Marcelou Vandrovou z pátku 27. dubna.
Suroviny:
750 gr vepřového masa (nejlépe krkovička), 1 větší pórek, 1 hermelín, 100 gr cihly, 1 zakysaná smetana, šálek mléka, sůl, pepř, olej
Postup:
Maso nakrájíme na plátky nebo kostky, poklademe na olej do zapékací mísy nebo pekáčku, osolíme, opepříme, přidáme na kolečka nakrájený pórek a na kousky nakrájený hermelín. Zakysanou smetanu zředíme mlékem a vmícháme nahrubo nastrouhanou cihlu a touto směsí potřeme maso.
Přikryjeme alobalem a dáme péct. Až je maso skoro měkké odstraníme alobal a necháme do zlatova dopéct.
Nejnovější recepty
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.