Moučník z vánočního cukroví

Tento moučník paní Jitka Koutná z Jedovnic vymyslela před pár lety, kdy na konci února zjistila, že jí ještě zbylo nějaké cukroví. Bylo už docela tvrdé, ale bylo jí líto ho vyhodit. Tak ho zkusila přes noc namočit do mléka, přidat pár dalších surovin a od té doby ho dělá každoročně.

Budete potřebovat:

zbylé vánoční cukroví
mléko
2 vejce
prášek do pečiva
hrst sekaných ořechů

(čokoládová poleva)

Postup:

1. Zbylé (klidně i ztvrdlé) cukroví přes noc namočíme do mléka.

2. Ráno rozmixujeme dohladka, přidáme vejce, ořechy a prášek do pečiva.

3. Těsto by mělo mít takovou konzistenci, abychom ho mohli nalít na vymazaný plech.

4. Pečeme na 200 stupňů. Po upečení můžeme polít čokoládovou polevou.

autor: Zuzana Plíšková

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

Zmizelá osada

Koupit

Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.