Letem hudebním světem s Milošem Štědroněm: Podíval bych se do italské Mantovy za géniem Monteverdim
Skladatel a pedagog Miloš Štědroň je v hudbě rozkročen mezi různé žánry: od klasické hudby přes operu po hudbu elektroakustickou. Do které etapy hudební historie by se nejraději podíval a s kým by se rád setkal? „Já bych chtěl do Mantovy okolo roku 1605 až 1609 za mým milovaným Monteverdim, protože to je génius! A potom Vivaldi, kterého mám raději než Bacha,“ přiznává Štědroň. „Když je veselý, tak je absolutní. Když je v jeho skladbách smutek, tak je taky absolutní.“
Související
-
Od klasiky po punk, od minulosti k novátorství. Přijďte na Fajnšmekry v Sedmičce!
V roce stého výročí svého založení chystá Český rozhlas Brno sérii besed, koncertů a performancí nazvanou Fajnšmekři. Na koho se můžete těšit?
-
Miloš Štědroň přibližuje v knize své celoživotní „janáčkování“
Knižní rozhovor s hudebním skladatelem a muzikologem Milošem Štědroněm připravil brněnský historik a prorektor Masarykovy univerzity Jiří Hanuš.
-
„Nejvíc si odpočinu při práci.“ Miloš Štědroň oslavil osmdesátiny vyprávěním o divadle i knihách
V den Štědroňových osmdesátých narozenin zavzpomínáme na radostná a osudová setkání a události, které v životě zažil. Jak se udržuje v kondici a co mu dělá radost?
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.