Každý přinese něco svého. Trojice výtvarníků Veselých z ateliéru Malujeme jinak zkrášluje veřejný prostor
Ateliér Malujeme jinak tvoří Aleš, Filip a Lukáš Veselí. Jejich díla zdobí stěny domů, tramvajové zastávky, mosty. Spolupracovali s Dopravním podnikem města Brna i Správou železnic. Do jejich portfolia patří murály v brněnském Bronxu. Chtějí pomalovat také nově vybudovanou elektro síť v oblastech jižní Moravy, které zasáhlo tornádo a vyzdobit je ornamenty. Co předchází práci na velkoformátových dílech? Kde se rodí jejich neotřelé nápady? A jaké je ideální počasí na malování?
Související
-
Proměny brněnského Bronxu: Městská galerie Brno zve na výstavu přímo do ulic
Nápad na pořízení takzvaných muralů, tedy maleb na zdech, v brněnském Bronxu dostal spisovatel a nakladatel Martin Reiner po svém vstupu do komunální politiky.
-
Zeď depa starého Masarykova okruhu v Brně-Bosonohách zdobí graffiti. Vypráví příběhy závodníků
Bývalé závodní depo v Brně-Bosonohách začali zdobit sprejeři. Motivy závodníků, aut a motorek mají připomínat historii původního Masarykova okruhu.
-
Galerie pod širým nebem. Velkoplošné malby mění tvář brněnského Bronxu
Jako omalovánky pro velmi pokročilé teď vypadá zeď jednoho domu na brněnském Cejlu. Vzniká na ní první velkoplošný obraz takzvané Městské galerie.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.