Kančí guláš s jeřabinami

V pořadu Apetýt každý všední den po 10. hodině máte možnost slyšet vybraný recept. Recepty jsou k poslechu v audio archivu pořadu a v textové podobě na těchto stránkách.


Kančí guláš s jeřabinami

Suroviny:
1 kg masa z divočáka, 250 g cibule, česnek, 2 lžíce mleté sladké papriky, lžička pálivé papriky, lžíce drceného kmínu, sůl, 3 lžíce sádla, 5 lžic zavařených jeřabin, 2 krajíce tvrdého chleba

Postup:
Maso nakrájíme na velké kostky. Cibuli oloupeme, rozkrojíme na čtvrtky a nakrájíme na plátky. V kastrolu rozpálíme sádlo, orestujeme na něm cibuli, přidáme maso a opět orestujeme. Přisypeme sladkou i pálivou papriku, kmín a prolisovaný česnek. Promícháme a zalijeme horkou vodou nebo vývarem tak, aby bylo maso téměř ponořené.
Uvedeme do varu, potom zmírníme příkon tepla a pomalu pod pokličkou dusíme, až maso téměř změkne. Občas zkontrolujeme, promícháme a je-li třeba, podlijeme. Z chleba odstraníme kůrky a nastrouháme ho. Přidáme do guláše a společně dále dusíme, až se drobečky chleba rozpustí. V této chvíli guláš osolíme a přidáme jeřabinový kompot bez šťávy. Promícháme a po malé chvíli odstavíme ze zdroje tepla. Podáváme s knedlíky.

.