Dva recepty na muffiny

Recepty z Apetýtu s Blankou Kovandovou ze čtvrtka 21. června.

Muffiny od Marušky

Potřebujeme:
125 g másla, 250 g smetanového sýru, 300 g krupicového cukru, 1 vanilkový cukr, 4 vejce, 300 g polohrubé mouky, půl sáčku prášku do pečiva, sůl a 300 g jahod nakrájených na kousky

Postup:
Máslo, sýr a oba cukry ušlehejte do světlé pěny, pak po jednom přidávejte vejce, mouku prosátou s práškem do pečiva, špetku soli a až uplně nakonec zamíchejte do směsi nakrájené jahody. Lžící těsto rozdělte do košíčků nebo přímo do plechu na muffiny a pečte při 180°C asi 25 minut dozlatova.

Tip: Vychladné muffinky můžete ozdobit čepicí šlehačky s čerstvou jahodou

Královské muffiny s mákem

Ingredience:
320 g polohrubé mouky, půl sáčku prášku do pečiva, 160 g krupicového cukru, 1,5 lžíce máku, 75 ml oleje, 80 ml podmáslí, 2 vejce, šťáva ze dvou pomerančů, 100 g smetanového sýru, 80 g cukru moučka

Postup:
Smíchejte mouku, prášek do pečiva, cukr a mák. Olej, podmáslí, vejce a větší část šťávy z pomerančů ušlehejte a vmíchejte do směsi s moukou. Vymaštěné formy na muffiny naplňte do ¾ a pečte asi 20 minut na 200°C. Smetanový sýr smíchejte s cukrem a lžičkou pomerančové šťávy – směsí pak mažte vychladlé muffiny, které můžete ozdobit ještě třeba kouskem pomeranče nebo kandované pomerančové kůry.

autor: bkv