Domácí trdelník kamarádky Martiny

Recept nabídla v Apetýtu Blanka Kovandová v úterý 3. září.

Ingredience :
Těsto: 350 g polohrubé mouky, 200 g hladké mouky, 80 g másla, 2 vejce, 3 lžíce moučkového cukru, 250 ml mléka, 20 g droždí, 2 lžíce rumu, špetka soli
Drobenka: olej, skořicový cukr, vanilkový cukr, ořechy, kokos, kakao

Postup:
Do misky dáme mouku, rozpuštěné máslo, moučkový cukr, vejce a špetku soli. Připravíme si kvásek - do zahřátého mléka dáme lžičku cukru a droždí. Až kvásek vzejde, přidáme do směsi a vypracujeme těsto (podle potřeby přidáváme mouku). Výsledné těsto musí být tužší.

Necháme vykynout a pak těsto rozdělíme na bochánky, ze kterých vyválíme dlouhé válečky. Těmi pak pevně omotáme sklenice, předem z vnější strany potřené olejem. Těsto se musí trochu překrývat. Namotaný trdelník potřeme olejem a obalíme válením drobenkou. Tím se těsto krásně rozplácne po obvodu sklenice. Autorka nejraději používá skořicový cukr a ořechy, ale možné jsou varianty ořechů, kokosu, vanilkového cukru, kakaa.

Pečeme ve vyhřáté troubě při 160 - 170 stupních do zlatova asi 20 minut. Sklenice neprasknou! Po upečení ihned stáhneme trdelník ze sklenice a pocukrujeme. Z uvedeného množství těsta vyšlo 9 trdelníků. Dobrou chuť!

autor: Blanka Kovandová

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?