Žena s kloboukem probouzí v mužích gentlemanství, říká zakladatelka Kloboukového klubu
„Ochrání nás v zimě i v létě, ale nepleťme si klobouk s deštníkem,“ říká Radka Chabičovská, která bez pokrývky hlavy nevyjde do ulic.
Když vejdete do obchodu s klobouky, první otázka padne na příležitost, kam si klobouk chcete vzít. Elegantní kousky se hodí na svatbu – svatební maminka by měla mít vždy klobouk. Do jedné barvy se pak s kloboukem ladí kabelka a boty. Platí pravidlo, že drobné dámy si nedávají širokou krempu. S užším obličejem můžete mít jakýkoliv tvar, plnějším tvářím sluší „bolerko“ – klobouk, který má krempu dál od tváře. Větší klobouk na vyšší a větší dámy, menší klobouk je vhodný pro menší dámy.
Když má žena na hlavě klobouk, tak budí gentlemanství v mužích. „Zkuste si ho nasadit, pánové jsou najednou milejší. Nejen pánové, ale i dámy. Když přijdete do obchodu bnebo chcete nějakou službu, málokdo vám řekne ne,“ dodává Radka Chabičovská.
Kde vzal panamský klobouk svůj název? Dá se podle klobouku poznat nezadaná dáma? Co hlásá etiketa smekání? A jak to bylo se zákazem nošení kloboukových jehlic v Brně? Odpovědi najdete v rozhovoru Jarky Vykoupilové.
Související
-
Kroj sluší každé ženě – září barvami a omládne, myslí si Gabriela Mahdalová
Je držitelkou ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje. Její vášní jsou slovácké výšivky a tradiční materiály jako je len nebo kanafas.
-
„Noste to, v čem se cítíte dobře,“ radí zakladatelka blogu Módní peklo Ada Bartlová
Součástí dopoledního Apetýtu je mimo jiné i rubrika o životním stylu. Moderátorka Jarka Vykoupilová bude každé pondělí hovořit o módě společně s Adou Bartlovou.
-
Hezky oblečená žena či muž – to není otázka peněz, ale úrovně a kultury, myslí si Liběna Rochová
Módní návrhářka Liběna Rochová je ve světě módy uznávaný pojem. Co vedlo tvůrkyni unikátních modelů k tomu, aby část svých kolekcí darovala Moravské galerii?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka