Ve Fantasy muzeu v Černvíru nenajdete ani centimetr volného prostoru, směje se jeho zakladatel. Dbá i na ekologický přesah
Roboti, ponorky, vzducholodě, rekvizity z filmů – nejen takové objekty můžete vidět ve Fantasy muzeu v Černvíru. Některé měří i více než tři metry! „Nechci se omezovat jen na Julese Verna, i když to je takové gros mojí tvorby. Hlavním motivem pro jsou i díla Karla Zemana,“ vysvětluje zakladatel muzea Tomáš Krištof. A jak vznikají nové exponáty? „Tvořím primárně z moderního odpadu, kterému přidám patinu, aby odpovídal románové době,“ říká milovník fantasy a starých časů.
Související
-
Jules Verne. Otec sci-fi, který žil život usedlého právníka
Patrně neexistuje nikdo, kdo by ve svém životě nepřečetl alespoň jednu knihu Julese Verna. Zemřel 24. března 1905.
-
Turistický pochod k rozhlasové stovce: za překvapením netřeba jít sto kilometrů, stačila „sedmička“
Tradiční trasa nesoucí název Českého rozhlasu Brno letos na Pochodu za krásami okolí Nedvědice přinesla výhledy i překvapení verneovského stylu. Poslechněte si záznam!
-
Jules Verne: Ze Země na Měsíc. První rozhlasová hra živě vysílaná z vesmíru
Verneovi hrdinové skutečně na Měsíci! Unikátní dramatizace s Kamilem Halbichem, Tomášem Pavelkou, Markem Němcem, Miroslavem Hanušem a řadou dalších. Podívejte se na video!
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.