Skrytá síla kokosového oleje. Zklidní pokožku, dodá vlasům lesk a poslouží i jako odličovač

13. červenec 2023

Panenský kokosový olej má ve složení skrytou sílu z kyselin, které jsou známé jako přírodní antibiotika. Obsahuje skoro 50 % mastné kyseliny laurové, která se vyskytuje například i v mateřském mléce, i proto je lehce stravitelný a chrání imunitní systém proti virům a infekcím.

Zevně pomáhá při hojení a odstraňování chybiček krásy jako jsou vrásky nebo jizvy. Vyzkoušejte kokosový olej použít i po holení. Pokožku zklidní i po delším pobytu na slunci a regeneruje spálenou kůži se stejným účinkem jako krém po opalování.

Dámy ocení originální možnost použít ho jako odličovač nebo si z něj udělají zábal proti lámání vlasových konečků nebo proti vypadávání vlasů. Jeho pravidelné používání dodá vaší hřívě lesk a z vlasové pokožky odstraní lupy. Napomůže i snadnějšímu rozčesávání vlasů. Kokosový olej před umytím jednoduše vetřete do vlasů a vlasové pokožky.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.