Prostřednictvím starověkých filozofů můžeme i dnes najít smysl života, věří Pavlíčková z Nové Akropolis
„Filozofie byla lidem užitečná od nepaměti, proto nemám strach o návštěvnost našich přednášek,“ říká vedoucí brněnské pobočky mezinárodní organizace Nová Akropolis. Ta si klade za cíl šířit znalost filozofie, rozvíjet cit pro kulturu a vést lidi k dobrovolnictví. Nová Akropolis byla založena v roce 1957 v Argentině, v Brně začala působit od léta 1993.
„Chodí k nám lidé, kteří mají hlubší zájem o život, zájem pochopit, jaký má život vůbec smysl, jestli existuje něco jako základní hodnoty, o které se můžeme v životě opřít,“ říká Pavlíčková.
A na co je její vedoucí hrdá? Například na Divadélko Fortel, které spojuje vidící a nevidomé herce. A také na výstavu archeologických reprodukcí Doteky věčné krásy, která je putovní a přístupná pro lidi se zrakovým handicapem.
Jak Nová Akropolis Brno své třicátiny oslaví? A kam chce směřovat v budoucnu? Na tyto i další otázky odpovídá vedoucí brněnské pobočky Petra Pavlíčková.
Související
-
Technologický vývoj je dnes tak rychlý, že filozofie vlastně nestíhá, míní filozof Kroupa
Od pradávna je filozofie považována za vědu, která hledá pravé porozumění světu. Jaká jsou ale témata a směřování dnešní filozofie?
-
S Platónem za ruku. Ve filozofii nejde o pokrok a módní trendy
Na humanitní obory bychom měli mít úplně jiný pohled než na obory technické. Myslí si to jeden ze zakladatelů katedry filozofie na pardubické univerzitě Aleš Prázný.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.