Prostřednictvím starověkých filozofů můžeme i dnes najít smysl života, věří Pavlíčková z Nové Akropolis

31. říjen 2023

„Filozofie byla lidem užitečná od nepaměti, proto nemám strach o návštěvnost našich přednášek,“ říká vedoucí brněnské pobočky mezinárodní organizace Nová Akropolis. Ta si klade za cíl šířit znalost filozofie, rozvíjet cit pro kulturu a vést lidi k dobrovolnictví. Nová Akropolis byla založena v roce 1957 v Argentině, v Brně začala působit od léta 1993.

„Chodí k nám lidé, kteří mají hlubší zájem o život, zájem pochopit, jaký má život vůbec smysl, jestli existuje něco jako základní hodnoty, o které se můžeme v životě opřít,“ říká Pavlíčková.

A na co je její vedoucí hrdá? Například na Divadélko Fortel, které spojuje vidící a nevidomé herce. A také na výstavu archeologických reprodukcí Doteky věčné krásy, která je putovní a přístupná pro lidi se zrakovým handicapem.

Jak Nová Akropolis Brno své třicátiny oslaví? A kam chce směřovat v budoucnu? Na tyto i další otázky odpovídá vedoucí brněnské pobočky Petra Pavlíčková.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.