Prameny a studánky na Kopanicích
Prameny a studánky. O některých víme a plnými doušky využíváme jejich osvěžení i léčivost, jiné zůstávají často skryty nebo jsou úplně zapomenuty.
O tom, kde na Moravských Kopanicích hledat Krvavý pramen, Jabloňovou studánku či sirné minerální prameny, povypráví v doprovodu lidových písní z oblasti Moravských Kopanic a okolí autorka pořadu Anežka Heinzlová.
Související
-
Javornické chodníčky
Letní putování pohořím Javorníků s častými zastávkami na sladkou malinu u cesty a písničku z Vekých Karlovic a okolí.
-
Oprášené nahrávky
Poslechněte si archivní nahrávky a přeneste se do dob minulých na moravsko-slovenské pomezí. Uslyšíte písně mladinké Vlasty Grycové, Lubomíra Málka, Anny Kománkové.
-
Hudba z čarovné země aneb o muzice, která hraje udusané hlíně a zpívá stráním moravských Kopanic
Říkávalo se, že je tam ke kamení blíž než k chlebu. Krásná krajina, starobylý kroj a zpěvy moravských Kopaničářů jsou však bohatým soustem.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.