Není nad to, když máte své řemeslo komu předat, těší uměleckého kováře Pavla Tasovského
Výtvarník a umělecký kovář Pavel Tasovský ve svém oboru působí už desítky let. Pořádá mezinárodní kovářské setkání a zkoumá hranice mezi řemeslem a uměním. Za svou práci získal i několik ocenění. „Těch si samozřejmě vážím, ale je to taky závazek do budoucna, že by měl člověk dál pokračovat v určité kvalitě,“ myslí si. V jeho stopách jde syn Pavel. „Je to fajn, když to takto dál pokračuje a jsem rád, že to mám komu předat,“ dodává. Kde všude můžete jeho díla vidět?
Související
-
Část Šilingrova náměstí v Brně zdobí nová socha, je z dílny uměleckého kováře Tasovského
Šilingrovo náměstí v Brně zdobí nová kovová socha. Dílo uměleckého kováře Pavla Tasovského nese název Mezi kruhy a bude součástí Galerie Šilingrák pod širým nebem.
-
Umělecký kovář Jiří Ondráček: Zvuk kovadliny? Když se práce dělá dobře, tak se na to dá tančit
„Jakmile je rozháraná mysl, rukama se potom špatně tvoří,“ říká umělecký kovář Jiří Ondráček, který se podílel například na výrobě kovaných šachů na hradě Helfštýně.
-
Jsou to sochy pro každého, říká o kovaných znameních zvěrokruhu náměšťský kovář Pavel Tasovský
Téma dvanácti znamení zvěrokruhu si vybrali představitelé v Náměšti nad Oslavou, aby zkrášlila novou kulturní promenádu a stezku kolem řeky Oslavy.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.