Rodinná atmosféra v hledišti i na jevišti. Hudební scéna Městského divadla Brno slaví 20 let!

13. září 2024

Na začátku října uplyne 20 let od chvíle, kdy diváci poprvé usedli do hlediště nového sálu Hudební scény Městského divadla Brno. Klasické muzikály, velkolepé činoherní inscenace, koncerty nebo původní díla současných autorů, vytvořená přímo pro tuto scénu. To vše si na jevišti Hudební scény našlo své místo.

Muzikály i činohry se dříve hrály na Malé scéně. „I když ona zas tak malá není, tam se vejde 460 lidí. Městské divadlo Brno, dříve Divadlo bratří Mrštíků se vždycky trošku věnovalo hudebnímu divadlu. Vzhledem k tomu, že se tam hrály takové věci – potom už za naší éry – jako byla West Side Story, kterou my jsme pak měli možnost hrát po celé Evropě, tak vznikla potřeba ještě nějakým způsobem expandovat,“ vysvětluje Petr Gazdík.

„Dnes máme citlivé a vnímavé diváky. Myslím, že si nemůžeme stěžovat,“ říká s úsměvem herečka Markéta Sedláčková. „U nás je taková rodinná atmosféra,“ dodává Gazdík.

Kolik inscenací se zde dosud podařilo realizovat? Nakolik se během dvou desítek sezón scéna proměnila? A jak se převádí zahraniční muzikál na brněnské jeviště? O tom si poslechněte v Apetýtu!

autoři: Jannis Moras , lop
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.