Nedělní Noční linka: Boj s pomluvou

28. únor 2021

Doneslo se k vám, co se o vás říká a vy nemůžete uvěřit vlastním uším a tomu, že to o vás někdo šíří a že tomu někdo věří. Ano, takové bývají pomluvy.

A jednou z jejich dalších vlastností je třeba i to, že coby negativní informace se šíří mnohem rychleji, než ty kladné. První reakcí bývá naštvání, většinou následuje smutek či rozčarování. Jak se ale zachovat? Reagovat, nebo nechat věci být?

Jak jste bojovali s pomluvami, které si mnohdy žijí vlastním životem a o nichž už pak ani nejde zjistit, kdo je vypustil, si budeme povídat v Noční lince, kterou pro vás bude vysílat Borek Kapitančik.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.