Kontrasty lidské a přírodní. Turci jdou na krev – v chování i řízení aut, popisují cestovatelé zážitky z Turecka
Kristýna Tronečková a Matouš Hurtík prožili několik měsíců v Turecku, kde zkoumali štěstí. Najeli 10 000 km a o své cestě píšou první společnou knihu. „Čekala jsem jemné kontrasty, ale síla Turecka je v jejich tenzi, žijí obrovské napětí mezi extrémy,“ vypráví Tronečková. Čím je místní lidé, krajina i způsoby chování překvapili? Jak probíhá terénní výzkum štěstí a o čem bude chystaná kniha? Uslyšíte také adventní recept na plnohodnotné prožívání štěstí.
Související
-
Cesta za štěstím zavedla Kristýnu Tronečkovou do Norska, Arménie a Číny
Psycholožka Kristýna Tronečková je propagátorkou pozitivní psychologie. Momentálně žije v Norsku, kde vznikla její druhá kniha s názvem Cesty za štěstím 2.
-
Štěstí nepřijde až k vám domů na gauč. Kdy volit aktivní nebo pasivní přístup k vlastnímu osudu?
„Když věříme, že můžeme svůj život ovlivňovat, dává nám to naději,“ říká v pořadu Balanc psychoterapeutka a publicistka Lucie Brandtlová.
-
Dánské štěstí. Jak severské království hledá svoje hygge a co na to říkají Češi
Jste šťastní? Skutečně šťastní? A co lidé ve vašem okolí? A může být šťastná i celá země? Skutečně Dánové přišli na recept na zaručené štěstí? Odpověď hledá Jiří Pasz.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.