Cesta za štěstím zavedla Kristýnu Tronečkovou do Norska, Arménie a Číny

1. listopad 2021

Psycholožka Kristýna Tronečková je propagátorkou pozitivní psychologie. Momentálně žije v Norsku, kde vznikla její druhá kniha s názvem Cesty za štěstím 2.

Kristýna Tronečková se svými knihami ve studiu Českého rozhlasu Brno

„Třetím rokem žiju v Norsku, je tam neuvěřitelná svoboda, člověk v té divoké přírodě rázem zapomene na starosti běžného dne. Norové ctí svůj osobní prostor, mají rádi svou zemi. Esence štěstí spočívá v napojení se na přírodu, a aby bylo člověku dobře v jeho těle,“ popisuje.

Může být pro Nory jídlo jako zdroj štěstí? „Norové k jídlu nemají příliš úzký vztah. Jsou prakticky založení a milují pohyb v přírodě – co nejvíc a nejčastěji. U nás přemýšlíme, co si po práci uvaříme za jídlo, i třeba s časově náročnější přípravou. Oni řeší, jaké jídlo bude nejrychlejší.“

Jaké osobní zážitky z cest se jí nezapomenutelně zapsaly do paměti? To si poslechněte v rozhovoru s Jarkou Vykoupilovou.

autoři: Jarka Vykoupilová , lop | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová