Cesta za štěstím zavedla Kristýnu Tronečkovou do Norska, Arménie a Číny

1. listopad 2021

Psycholožka Kristýna Tronečková je propagátorkou pozitivní psychologie. Momentálně žije v Norsku, kde vznikla její druhá kniha s názvem Cesty za štěstím 2.

Kristýna Tronečková

„Třetím rokem žiju v Norsku, je tam neuvěřitelná svoboda, člověk v té divoké přírodě rázem zapomene na starosti běžného dne. Norové ctí svůj osobní prostor, mají rádi svou zemi. Esence štěstí spočívá v napojení se na přírodu, a aby bylo člověku dobře v jeho těle,“ popisuje.

Může být pro Nory jídlo jako zdroj štěstí? „Norové k jídlu nemají příliš úzký vztah. Jsou prakticky založení a milují pohyb v přírodě – co nejvíc a nejčastěji. U nás přemýšlíme, co si po práci uvaříme za jídlo, i třeba s časově náročnější přípravou. Oni řeší, jaké jídlo bude nejrychlejší.“

Jaké osobní zážitky z cest se jí nezapomenutelně zapsaly do paměti? To si poslechněte v rozhovoru s Jarkou Vykoupilovou.

autoři: Jarka Vykoupilová , lop | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.