Kdotobyl: Byl soutěživý, a to ve všem včetně sázek o jídlo – mísa snězené zeleniny mu vynesla přezdívku Mrkva

14. duben 2024

Každou neděli v pořadu Toulky Josefa Veselého můžete slyšet životní příběh jednoho tajemného Kdotobyla (případně pomyslné paní Kdotobylové). Jde o známou osobnost domácí nebo světové historie, vědy, kultury, politiky… Uhádnete, kdo to byl?

V tomhle díle za ni mluví Zdeněk Dvořák. Poslechněte si v přiloženém audiu indicie, které o sobě uvedl.

Byl soutěživý, a to ve všem včetně sázek o jídlo – mísa snězené zeleniny mu vynesla dlouholetou přezdívku Mrkva. A jeho první sportovní cenou za výhru bylo v dětství kružítko a trenýrky. Víte, kdot o byl? Rozklikněte si správnou odpověď.

Vlasta Moravec

Výherkyní v tomto kole se stává Lucie Přibylová z Babic nad Svitavou, gratulujeme!

Toulky Josefa Veselého můžete poslouchat každou neděli v čase od 9 do 10 hodin. Pořad si můžete pustit i zpětně (maximálně však 6 hodin po odvysílání) na audioportálu mujRozhlas.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.