Zapomeňte na Marvana nebo Buriana. To ona byla první hvězdou českého filmu – ještě němého. Poznáte ji?

31. březen 2024

Každou neděli v pořadu Toulky Josefa Veselého můžete slyšet životní příběh jednoho tajemného Kdotobyla (případně pomyslné paní Kdotobylové). Jde o známou osobnost domácí nebo světové historie, vědy, kultury, politiky… Uhádnete, kdo to byl?

Hlasem paní Kdotobylové mluví Eva Novotná. Poslechněte si v přiloženém audiu indicie, které o sobě uvedla.

Opravdová hvězda, která uměla upoutat i mimo jeviště. Patřily k ní šperky, osobní řidič i drahé toalety – ovšem taky výborné herectví, kultivované vystupování a jemný humor. Poznali jste neznámou? Rozklikněte si správnou odpověď!

Andula Sedláčková

Výherkyní tohoto kola se stává Zdena Šolcová z Hodonína, gratulujeme!

Toulky Josefa Veselého můžete poslouchat každou neděli v čase od 9 do 10 hodin. Pořad si můžete pustit i zpětně (maximálně však 6 hodin po odvysílání) na audioportálu mujRozhlas.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.