Po zoufalém pokusu pomoci svému národu se stala izraelskou Johankou z Arku. Poznáte neznámou?

30. červen 2024
Kdotobyl

Každou neděli v pořadu Toulky Josefa Veselého můžete slyšet životní příběh jednoho tajemného Kdotobyla (případně pomyslné paní Kdotobylové). Jde o známou osobnost domácí nebo světové historie, vědy, kultury, politiky… Uhádnete, kdo to byl?

Za neznámou tentokrát mluvila Lubomíra Sonková. Poslechněte si indicie, které o sobě uvedla.

Za svůj krátký život prošla řadou zemí, aby se po zoufalém pokusu pomoci svému národu stala izraelskou Johankou z Arku. A složitá byla i cesta jejích ostatků zpět do vlasti. Už víte? Rozklikněte si odpověď.

Chana Senešová

Vyherkyní tohoto kola se stává Vítězslava Klímová z Prakšic, gratulujeme!

Toulky Josefa Veselého můžete poslouchat každou neděli v čase od 9 do 10 hodin. Pořad si můžete pustit i zpětně (maximálně však 6 hodin po odvysílání) na audioportálu mujRozhlas.

autor: Marek Zouhar
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.