Víno, cimbál, katastrofy. Podívejte se na video z koncertu na Hudebním festivalu Znojmo

16. červenec 2021

Podvečerní bouřka v pátek 16. července málem zhatila koncert Hudebního festivalu Znojmo. Přesto nakonec v Louckém klášteře zahrály Cimbálová muzika Veltlínek a Cimbálová muzika Antonína Stehlíka.

Stehlíkova muzika čerpá ze všech folklorních regionů Moravy, ale i Slovenska. Muzika hraje k nejrůznějším příležitostem, jako jsou ochutnávky vín, plesy a samozřejmě pořádá vlastní koncerty. Má zkušenosti nejen z vystoupení po celé republice, ale také těch zahraničních – v Rakousku, Anglii nebo Holandsku. Tradicí se staly vánoční koncerty v Mikulášském kostele ve Znojmě.

Cimbálová muzika Veltlínek vznikla při ZŠ Mládeže ve Znojmě v roce 2011. V dnešní době se počet muzikantů ustálil na dvanácti členech. Pod vedením Jiřího Ludvíka se schází na pravidelných zkouškách a občasných soustředěních, kde společně zdokonalují společnou souhru a zpěv lidových písniček ze všech regionů Čech, Moravy a Slovenska.

Koncert sledujte na YouTube kanále Koncerty Českého rozhlasu (nebo přímo přes odkaz v článku) nebo poslouchejte na našich rozhlasových vlnách v pátek 16. července od 19 hodin.

autoři: Jiří Kokmotos , lop

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...