VIDEO: Na živú notečku se představili finalisté regionální přehlídky dětských zpěváčků za doprovodu CM Ohnica

Finalisté přehlídky regionálních dětských zpěváčku Zazpívej, slavíčku 2018

Březnový koncertní speciál Na živú notečku nás zavedl do Uherského Hradiště. V přímém přenosu ze sálu místní Základní umělecké školy se představili finalisté regionální přehlídky dětských zpěváčků z Uherskobrodska a Uherskohradišťska: Zazpívej, slavíčku z roku 2018.

Lidové písně uvedených regionů v podání dětských interpretů zazní za doprovodu uherskohradišťské Cimbálové muziky Ohnica s primášem Janem Mudrákem a harmoniky pana učitele Vlastika Ondry.

Právě učitel a folklorista Vlastimil Ondra, cimbalista a umělecký vedoucí CM Ohnica Jan Káčer a muzikant a etnograf Jan Maděrič stojí za navazujícím projektem této pěvecké přehlídky.

Finalisté regionální přehlídky dětských zpěváčků z Uherskobrodska a Uherskohradišťska: Zazpívej, slavíčku z roku 2018

Pod jejich vedením totiž finalisté pěvecké přehlídky Zazpívej, slavíčku získávají skrze vzájemné několikadenní hudební setkání možnost nových přátelství, zkušeností a pohledů na práci s lidovou písní. Výsledkem je vzájemné propojení jednotlivých zpěváčků, výuka nového regionálního repertoáru a v neposlední řadě radost ze samotného zpěvu všech zainteresovaných účinkujících.

Přesvědčte se o výborné zpěvnosti dětí různých věkových kategorií z Uherskohradišťska a Uherskobrodska v dnešním vydání pořadu Na živú notečku, který pro vás vysíláme ze Základní umělecké školy v Uherském Hradišti.

autor: Petr Mička

Související