VIDEO: Cimbálová muzika Lália z Velkých Bílovic představila živě písničky z Podluží
Stejně jako každou poslední středu v měsíci, i dnes se éterem Českého rozhlasu Brno a Českého rozhlasu Zlín rozezněly melodie lidových písní v pořadu Na živú notečku.
V brněnském studiu číslo 7 se představila Cimbálová muzika Lália z Velkých Bílovic.
Historie kapely se píše od roku 1986. Za více než třicet let se zde vystřídala celá řada muzikantů. V nynějším nástrojovém obsazení hraje cimbálová muzika od roku 2009. Svůj hudební um prezentuje jak na domácí folklorní scéně, tak hojně v zahraničí.
Domovinou cimbálové muziky Lália jsou Velké Bílovice, spadající do etnografického regionu Hanáckého Slovácka a hraničící s regionem Podluží. Sem inklinuje Lália z velké části i repertoárově. Pětičlenná kapela výborných instrumentalistů tak nabídla i v dnešním přímém přenosu především písňový folklor Podluží.
Kvalitní sborové zpěvy muziky doplňuje v sólových projevech vynikající zpěvák, kontráš Tomáš Koláček. S kapelou vystoupila také podlužácká sólistka Jana Otáhalová, několikanásobná vítězka Tvrdonských národopisných slavností.
Související
-
VIDEO: Na živú notečku se představila cimbálová muzika Vinár z Veletin
V říjnovém vydání koncertního speciálu Moravské noty Na živú notečku se brněnským rozhlasovým studiem rozezněly tóny cimbálové muziky Vinár z Veletin.
-
VIDEO: Na živú notečku zahrála Cimbálová muzika Klobučan
Po prázdninové pauze se na rozhlasové stanice Český rozhlas Brno a Český rozhlas Zlín opět vrací koncertní speciál pořadu Na moravskou notu: NA ŽIVÚ NOTEČKU.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.