Valaška baví už téměř 60 let. V Seriálu dechových hudeb zahrála valašské písně i světové evergreeny

7. listopad 2023

Kyjovský koncert dechové hudby Valaška v Seriálu dechových hudeb byl sice poznamenaný tím, že si její kapelník zlomil ruku, ale ani to Valašku nezastavilo!

Kapela zahrála v trochu jiném obsazení, ale i tak na vysoké úrovni. Díky ní vystupovala historicky v celé řadě rozhlasových i televizních pořadů a má za sebou mnoho úspěchů včetně umístění „na bedně“ v soutěžích jako Zlatá křídlovka nebo mikulovský Zlatý hrozen. Pro kapelu píše zejména Václav Maňas mladší. I díky němu má kapela natočeno už přes deset desek.

Valaška spatřila světlo reflektorů kulturních sálů poprvé v roce 1966. Od té doby se vystřídala v kapele řada muzikantů. Dnes ji vede Jaroslav Baloušek, který má ovšem kvůli zlomené ruce v tuto chvíli pozici nehrajícího kapitána. I tak ho ale na videu uvidíte – bude totiž mluvit o úspěších kapely a místech, kde všude reprezentovala valašskou kulturu.

autor: Jiří Kokmotos

Související

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.