Valaška baví už téměř 60 let. V Seriálu dechových hudeb zahrála valašské písně i světové evergreeny

7. listopad 2023

Kyjovský koncert dechové hudby Valaška v Seriálu dechových hudeb byl sice poznamenaný tím, že si její kapelník zlomil ruku, ale ani to Valašku nezastavilo!

Kapela zahrála v trochu jiném obsazení, ale i tak na vysoké úrovni. Díky ní vystupovala historicky v celé řadě rozhlasových i televizních pořadů a má za sebou mnoho úspěchů včetně umístění „na bedně“ v soutěžích jako Zlatá křídlovka nebo mikulovský Zlatý hrozen. Pro kapelu píše zejména Václav Maňas mladší. I díky němu má kapela natočeno už přes deset desek.

Valaška spatřila světlo reflektorů kulturních sálů poprvé v roce 1966. Od té doby se vystřídala v kapele řada muzikantů. Dnes ji vede Jaroslav Baloušek, který má ovšem kvůli zlomené ruce v tuto chvíli pozici nehrajícího kapitána. I tak ho ale na videu uvidíte – bude totiž mluvit o úspěších kapely a místech, kde všude reprezentovala valašskou kulturu.

autor: Jiří Kokmotos

Související

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.