Proč je vaření trendy? Máme dostupné suroviny a lidé chtějí zážitek, myslí si kuchaři a manželé Rimplerovi
Šéfkuchař Jan Rimpler a jeho žena Kateřina díky vaření projeli svět. Dvojice spolu brzy oslaví společné čtvrtstoletí – zvládli i náročná stěhování za prací a nyní se naplno věnují kurzům ve škole vaření. „Udělat si dobý vývar nebo omáčku, to je naprostý základ,“ zdůrazňuje Jan Rimpler. Jak vzpomínají na éru, kdy se plavili a vařili na říčních lodích po Evropě? Co nejexotičtějšího ochutnali? A na který rodinný recept jsou náležitě pyšní? Poslechněte si Apetýt!
Související
-
Kuchyni si vozí za autem. „Vaření na ohni není náročnější,“ soudí kuchař Michal Hugo Hromas
Oheň a dým jsou pro něj podstatné. Proto o nich napsal knihu. „Oheň je nástroj, se kterým pracuju často. A lidi jsou ohněm fascinovaní,“ uvádí.
-
Cestujte, ochutnávejte, experimentujte, nabádá šéfkuchař z karlovarského Puppu
„Propracovat se na vrchol je především o vůli. Cestujte, ochutnávejte, nebojte se experimentovat,“ nabádá šéfkuchař Grandrestaurant Pupp v Karlových Varech Ondřej Koráb.
-
‚Velmi rychle se nám to vrátí.‘ Stát zaplatí přes 50 milionů za zařazení do michelinského průvodce
„Zdaleka nepůjde jen o restaurace v Praze, cílem projektu je právě přilákat bohatší zahraniční turisty do regionů,“ tvrdí ministerstvo pro místní rozvoj.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.