Prázdniny u babičky s písničkou. Vyberte nejlepší zpěváčky na Moravě

30. červenec 2018

Morava je krásná zem a k tomu velice zpěvná. Zpívá kdekdo, třeba děti na prázdninách. Do vysílání se tak vrací tradiční prázdninová rubrika Prázdniny u babičky. Letos v ní můžete vyhrát krásné knížky, digitální rádia, ale i praktickou sadu nádobí.

Co pro to musíte udělat?

Stačí kdykoliv během prázdnin zavolat do Českého rozhlasu Brno kolem 12:30 do pořadu Morava krásná zem ve všední den nebo Blahopřání s písničkou o víkendu. Když dítko (do 15 let) zazpívá písničku, automaticky získává knížku. Pokud vaši známí, sousedé, kamarádi, přátelé a příbuzní nestihnou dítě zpívat přímo ve vysílání, písničku ještě reprízujeme ve večerní části pořadu zhruba v 18:30.

Za celý týden pak vezmeme všechny zpěváčky a umístíme jejich výkony na web. Zde může hlasovat pro nejlepší výkon široká veřejnost. Ten kdo během týdne nasbírá nejvíc hlasů, vyhrává digitální rádio. Ten, kdo nasbírá nejvíce hlasů za celý měsíc, pak vyhraje pro svou rodinu sadu nádobí.

Takže nezapomeňte o prázdninách poslouchat Český rozhlas Brno a Český rozhlas Zlín, protože jen tady víme, že Morava je krásná zem!

 

Soutěžící ze 4. týdne (23.- 29. 7.)

Vítězem 1. kola se stal Luboš Bulejko ze Strání. Druhé kolo vyhrála Sára Zorgani z Hovoran a třetí kolo ovládl Tadeáš Čermák z Horních Bojanovic. Ti postupují do další části soutěžě o měsíční výhru.

Hlasovat můžete do příštího pondělí 6. srpna do 10:30 hodin.

autoři: lop , Jiří Kokmotos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.