Páteční Noční linka: Den válečných veteránů

11. listopad 2022

Před 104 lety bylo v lese u Compiègne podepsáno příměří mezi Německem a státy Dohody, čímž skončila první světová válka. Proto si 11. listopad připomínáme jako Den válečných veteránů.

Zajímáte se o vojenskou historii a vydáváte se po stopách dávných bojů první i druhé světové války? Máte poblíž takové místo? A byl, či je ve vaší blízkosti někdo, kdo prošel ohněm válek? Vzpomínáte na to, jak váš pradědeček vyprávěl o vojně v Itálii, jsou pro vás vzpomínky z bojů o osvobozování v pětačtyřicátem stále živé? Byl někdo z vaší rodiny nasazen jako voják na misi v Afghánistánu a proto si každoročně připínáte před polovinou listopadu na oděv rudý květ vlčího máku?

Vašim telefonátům bude opět sloužit telefon 731 800 900 a webová stránka Noční linky. Na vaše příběhy se dnes bude těšit Borek Kapitančik a všichni, kteří budou poslouchat Noční linku.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.