Někdy se ten zázrak stane – poslechněte si nové básně Martina Reinera

31. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Martin Reiner je brněnský rodák známý jako básník, prozaik, nakladatel a organizátor kulturního dění. V posledních letech se angažuje také v komunální politice

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Martin Reiner vydal svou devátou sbírku nazvanou Magické číslo 9. Pro rozhlasový magazín Zelný rynk načetl několik vybraných básní.

Martin Reiner (1964) je brněnský rodák, je známý jako básník, prozaik, nakladatel a organizátor kulturního dění. V posledních letech se angažuje také v komunální politice.

Jeho předchozí sbírka – Nové decimy – vyšla v roce 2015. První z básnických textů, které nyní vydal Bohdan Chlíbec ve svém nakladatelství Aula, napsal Martin Reiner v době, kdy v Třeboni dokončoval svůj velký, šestisetstránkový dokumentární román Básník o Ivanu Blatném. Tato kniha vyšla v roce 2014 a zvítězila v anketě Kniha roku Lidových novin. O dva roky později vydal Martin Reiner povídkový soubor Jeden z milionu.

Martin Reiner v souvislosti s novou básnickou sbírkou mluví o „radosti na postarší kolena“, ale sám má do šedesátky ještě daleko. Je však pravda, že sbírka je to v mnohém bilancující, ohlížející se, nostalgická, ale současně plná humoru. Některé básně jsou věnovány starším,  případně – a vlastně většinou – i zemřelým básníkům.

Nahrávka přináší autorské čtení vybraných básní, věnovaných mimo jiné Jiřímu Kuběnovi, Zbyňku Hejdovi a Ivanu Wernischovi. Básnických jmen však v těchto verších zazní daleko víc.

Spustit audio

Související