Alena Blažejovská

slovesná dramaturgie

Připravuji a moderuji magazín Zelný rynk.

Životní motto:
Kdo myslí na sebe, má problémy, kdo myslí na ostatní, má úkoly.

Co dělám v rozhlase:
V Českém rozhlase se od roku 1986 zabývám dramaturgií a autorskou tvorbou literárních, publicistických a dokumentárních pořadů pro regionální vysílání i pro celoplošné stanice, zejména Český rozhlas Vltava (zvl. eseje, básně, povídky, četby na pokračování a rozhlasová pásma pro cyklus Schůzky s literaturou) a Český rozhlas Dvojka (dramatizované povídky, četby na pokračování a dokumenty).

Od roku 1996 ve vysílání Českého rozhlasu Brno připravuji a moderuji literárně-publicistický magazín Zelný rynk, který dostal Cenu programového ředitele Českého rozhlasu za rok 2000.

Za své rozhlasové dokumenty Drnka a Všechno mám aneb krabice od banánů jsem v letech 2008 a 2010 obdržela 2. cenu v soutěži Sdružení pro rozhlasovou tvorbu Report.

Před rozhlasem:
Vystudovala jsem češtinu a dějepis na Filozofické fakultě MU (tehdy UJEP) v Brně.

Co mě baví:
Těší mě výuka na Divadelní fakultě JAMU, kde se pokouším studenty Ateliéru rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky vzdělávat a inspirovat v oblasti rozhlasové historie, teorie, kritiky, ale zejména tvorby. A protože vést rozhovory s umělci je zajímavé, občas je připravuji také pro internetový Portál české literatury. A abych nezapomněla: mou novou zálibou je – vedle už letité praxe jógy – fotografování. Plody této vášně najdete i na webu Českého rozhlasu.

Kontakt:
726 46 5116

Všechny články

Stránky