Na začátku byla naivita a nadšení, vzpomíná na založení Mise naděje její zakladatel Daniel Vodrážka

5. duben 2023

Daniel Vodrážka vystudoval Masarykovu univerzitu a už během studií založil neziskovou organizaci Mise naděje. Dobrovolníci z této organizace pomáhají lidem s autismem, doučují děti z dětských domovů anebo navštěvují seniory v domovech. Mise naděje také podporuje nadané studenty.

„Tu organizaci jsem zakládal při vysokoškolských studiích. Začátky byly náročné, ale na druhou stranu zábavné a takové nadšené, protože jsem tehdy byl naivní student bez zkušeností a financí. Misi naděje se tak podařilo založit jen díky obrovské podpoře všech lidí kolem mě,” popisuje Daniel Vodrážka.

A kdo se do ní v oblasti dobrovolnictví a pomoci druhým otiskl nejvýrazněji? „Byli to všichni muži v mé rodině, ať už se jedná o mého otce nebo mé dědečky, kteří se v rámci svých profesí věnovali dobrovolnictví. Samozřejmě jsem měl i externí vzory jako Petr Sýkora, který založil Dobrého anděla,“ říká.

Co mu přináší do života práce s lidmi, kteří si na začátku svého života nevytáhli ty správné karty? Jaké plány a vize má s neziskovkou do budoucna? To se dozvíte v záznamu Apetýtu, moderuje Lucie Hostačná.

autor: Lucie Hostačná
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.