Mořské ryby na talíři. Obalujte je jen v mouce, a pokud je vaříte, přidejte kapku octa!

16. listopad 2023

Mořské plody a ryby obecně se pyšní vysokým obsahem omega 3 mastných kyselin, které jsou prevencí kardiovaskulárních onemocnění. Do jídelníčku bychom je tedy měli zařazovat pravidelně. 

Osolené ryby před smažením vložte do ubrousku, malinko přitlačte, aby vsáknul vlhkost. Mořské ryby obalujte vždy jen v mouce. Pokud se chystáte rybu vařit, dejte do vroucí slané vody trochu octa – maso získá skvělou jemnou chuť.

Vykuchaného kapra nechte celý den ve vodě, kterou několikrát vyměníte, druhý den ho osolte a nechte ho před dalším zpracováním ještě dvě hodiny uležet v chladu.

Pokud vám vadí rybí pachuť, naložte před dalším zpracováním porce ryby do nádoby s citrónovou šťávou, mlékem anebo směsí octa a vody a nechte ji tam alespoň 30 minut. 

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.