Máme rádi jídlo a jsme mlsní, přiznávají specialisté na pálivé omáčky Jan Jašek a Richard Belžík

Na přípravu chilli omáček není žádný univerzální návod
Na přípravu chilli omáček není žádný univerzální návod

Mají na svém kontě nejen vítězství na celosvětové soutěži ve Spojených státech amerických, kde vyhráli v kategorii středně pálivých barbecue omáček 1. místo. A tak vlastně mohou říct, že mají nejlepší barbecue omáčku na světě za rok 2017.

Na stejné soutěži v loňském roce obsadili ještě druhé a třetí místo. A letos uspěli (už podruhé!) v soutěži Great taste awards, která se koná každoročně v Anglii. Porotce oslovili chlapskou hořčičnou omáčkou, která zaujala netradiční kombinací. Takže mají být právem na co pyšní.

Chilli papričky a česnek

Láska k chilli

Jejich cesta začala pěstováním paprik, společně se pak Jan s Richardem poznali v rámci komunitního fóra, kde zjišťovali, jak správně pěstovat chilli. „Postupem času vznikla z našeho koníčku firma, která funguje čtvrtým rokem. Máme zhruba 40 druhů výrobků, jsou to převážně chilli omáčky, ale také džemy, chutney, koření, pyré s chilli,“ říkají o svém pálivém hobby Jašek s Belžíkem.

Kapsacin je látka, která je obsažená v paprikách a je zodpovědná za jejich pálivou chuť.

Oblíbená kuchyně

„Může to znít jako klišé, ale pro mě to je americká kuchyně,“ říká Jašek a pokračuje: „Není to kvůli hamburgerům se spoustou hranolek. Mám rád americký street food – třeba vyuzený kus hovězího hrudí, které stráví v udírně až 14 hodin. A to je opravdu neskutečný zážitek!“

Pěstování chilli papriček prý zvládne úplně každý. Rostlinka potřebuje světlo a pravidelnou zálivku. Jak dodávají chilli mágové Jašek a Belžík „je to podobné jako pěstování rajčat“.